haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

JUVENTUS-GALATASARAY MAÇININ GOLLERİ VE ÖZETİ İZLE

03 Ekim 2013 Perşembe, 11:27
Juventus Galatasaray maçı 2-2'lik beraberlikle sonuçlandı. Juventus Galatasaray maçının sonucu Galatarasaray'a ilk puanını kazandırdı. UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Galatasaray Juventus ile 2-2 berabere kalarak bir puanla döndü. .
JUVENTUS-GALATASARAY MAÇININ GOLLERİ VE ÖZETİ İZLE
Galatasaray-Juventus maçının sonucu temsilcimiz Galatasaray'ın umutlarını artırdı. Fatih Terim'den sonra ilk maçına çıkan Galatasaray Juventus karşısında Dorgba'nın golüyle 1-0 öne geçmesine rağmen bu üstünlüğünü koruyamadı.

Cim­bom­ Drogba’yla ilk yarıyı önde kapatırken, ikinci yarıda işler istediğimiz gibi gitmemeye başladı. Juventus, Vidal (pen.) ve Quagliarella ile öne geçti. Ancak Umut Bulut 87’de sahneye çıktı. Aslan, Mancini ile Şampiyonlar Ligin’de ilk puanını alarak tur umutlarını kaybetmedi.


GALATASARAY-JUVENTUS MAÇININ GOLLERİ İZLE:

Semih Kaya 25’te iptal

As­lan’ın genç sa­vun­ma oyun­cu­su Se­mih Ka­ya, dün şans­sız bir sa­kat­lık ge­çir­di. Mü­ca­de­le­nin 20. da­ki­ka­sın­da gir­di­ği bir po­zis­yon son­ra­sın­da yerde ka­lan mil­li fut­bol­cu, bir ara to­par­la­nır gi­bi ol­du. An­cak da­ha son­ra sek­me­ye baş­la­yan Se­mih, Man­ci­ni ta­ra­fın­dan ke­na­ra alın­dı. İtal­yan ho­ca, 25. da­ki­ka­da fut­bol­cu de­ği­şik­li­ği­ne gi­de­rek oyu­na Gök­han Zan’ı da­hil et­ti. Se­mih’in du­ru­mu­nun bu­gün çe­ki­le­cek MR’dan son­ra bel­li ola­ca­ğı öğ­re­nil­di. An­cak edi­ni­len bil­gi­le­re gö­re, kaz ze­de­len­me­si ya­şa­yan Se­mih, haf­ta so­nun­da Ak­hi­sar Belediyespor ile ya­pı­la­cak lig ma­çın­da for­ma gi­ye­cek. 
 
İtalyan işi sürprizler 

Son id­man­da Ayd›n’› as kad­ro­da oy­na­tan Man­ci­ni, genç oyun­cu­yu tribüne yolladı. Rie­ra ger­çek ye­ri­ne dö­ner­ken Bu­rak da ilk 11’de yer bu­la­madı.

Ga­la­ta­sa­ray’ın ye­ni ho­ca­sı Ro­ber­to Man­ci­ni, sa­ha­ya sür­dü­ğü kad­roy­la her­ke­si şaş­kın­lı­ğa uğ­rat­tı. Ta­kı­mın son id­ma­nın­da Ay­dın Yıl­maz’ı as kad­ro­da oy­na­tan İtal­yan ho­ca, genç fut­bol­cu­yu tribüne gön­der­di.
Alkışlar Chedjou’ya
 
Fa­tih Te­rim’in ta­kı­mın­da sol ka­nat­tan sol be­ke dö­nen İs­pan­yol fut­bol­cu, Rie­ra so­nun­da ger­çek ye­ri­ne dön­dü. İlk 11’de sa­ha­ya çı­kan tec­rü­be­li fut­bol­cu ye­ni­den kanatlarda  gö­rev al­dı. Maç ön­ce­si son tak­tik id­man­da gol­cü Bu­rak Yıl­maz’ı ye­dek­ler ara­sın­da ça­lış­tı­ran Man­ci­ni’nin ise bu ka­ra­rı­nın üze­ri­ne git­ti­ği ve gol­cü is­mi 11’de şans ver­me­me­si ise göz­ler­den kaç­ma­dı. Bi­lin­di­ği gi­bi Fa­tih Te­rim’de Bu­rak’ı ye­dek bı­rak­mış­tı. Bu yüz­den “Gol Kralı” patentli futbolcu ile teknik dirketör Te­rim ara­sın­da kı­sa sü­re­li bir ger­gin­lik ya­şan­mış­tı. Bu ara­da gel­di­ğin­den be­ri eleş­ti­ri­len Ched­jou, dün ser­gi­le­di­ği per­for­mans­la dik­kat çek­ti. Ka­me­run­lu tek­nik he­ye­tin­de be­ğe­ni­si­ni al­dı.

Çok çalışacağız
 
Galatasaray Teknik Direktörü Mancini maçtan sonra şunları söyledi: “Drogba tek başına Torino’da büyük iş çıkardı. Bir gol attı ve bir de asist yaptı. Takım iyi oyun oynadı. Takımımız daha iyi noktaya gelecek. Çok iyi oyunculardan oluşuyor. Biraz kendimize olan güvenimizi sahaya yansıtmamız gerekiyor. Daha yeni geldim ve çalışmamız gereken konular var... Bugün sahada kimin olduğu değil nasıl olduğu önemliydi. İlerleyen zamanlarda bir takım değişilikler tbi ki olacaktır.” Bu arada Drogba Şampiyonlar Ligi’ndeki 41’inci golünü kaydetti.

Korktuğu başına geliyordu
 
Dev maç öncesi Juventus’un teknik direktörü Conte, Mancini ile karşılaşacak olmaktan memnun olmadığını belirterek “Mancini’nin rötuşlarını tahmin edemeyiz. Bunun için de zor bir maç bizi bekliyor” ifadelerini kullanarak çekincesini dile getirmişti. Maç sonunda ise Conte için “Korktuğu az daha başına geliyordu” yorumu yapıldı. 

Maç röntgen

Aslan salladı ama deviremedi. Teknik direktör Fatih Terim’in yerine getirilen İtalyan teknik adam Mancini, Sarı-Kırmızılıların başında ilk sınavını Devler Ligi’nde Juventus karşısında verdi. Drogba ie 1-0 öne geçen Cimbom, tartışmalı bir penaltı sonrası oyundan düştü.

Geriye düşmesine rağmen beraberliği kurtardı. Mancini de son ikisi Manchester City, biri de İnter de olmak üzere son 3 maçtır  yenemediği Juventus’a 4. maçında da dişe geçiremedi. Karşılaşmada ilk tehlikeli atağı Galatasaray üretti. 
 
19. DAKİKA: Melo’nun ara pasıyla topla ceza sahası yayı üzerinde buluşan Drogba’nın, kaleye sol çaprazdan attığı şutta, kaleci Buffon meşin yuvarlağı ayaklarıyla uzaklaştırdı.
 
36. DAKİKA: Galatasaray karşılaşmada 1-0 öne geçti. Juventuslu Bonucci’nin kısa düşen geri pasında araya giren Drogba, kaleci Buffon’dan önce müdahale ederek, topa sahip oldu. Drogba yerden bir vuruşla topu ağlara gönderdi: 0-1
 
45+1. DAKİKA: Lichtsteiner’in Galatasaray ceza sahasının sağından yaptığı ortada, altıpas üzerinde Qualiarella’nın vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Muslera’da kaldı. 
 
70. DAKİKA: Asamoah’ın soldan yaptığı ortada müsait durumdaki Llorente’nin kafa vuruşunda meşin yuvarlak az farkla dışarı gitti.
 
77. DAKİKA: Amrabat’ın Quagliarella’yı ceza sahasında düşürmesiyle Juventus, penaltı atışı kazandı. Penaltı atışında topla kaleciyi farklı köşelere gönderen Vidal, takımına eşitliği getiren golü kaydetti: 1-1
 
86. DAKİKA: Pirlo’nun sağdan yaptığı ortada altı pas üzerinde bomboş durumdaki Quagliarella’nın kafa vuruşuyla top ikinci kez Galatasaray ağlarıyla buluştu: 2-1
 
87. DAKİKA: Hakan Balta’nın gönderdiği topu Drogba, ceza sahasına indirdi. Selçuk, meşin yuvarlağa dokunamayınca, arkadan gelen müsait durumdaki Umut, sol çaprazdan kaleciyle karşı karşıya kaldığı durumda topu ağlara göndererek skorda eşitliği sağladı: 2-2

BUGÜN GAZETESİ - SPOR SERVİSİ

İŞTE NEFES KESEN MAÇTAN DAKİKALAR

90' Dakika : Hakem Viktor Kassai maçı bitiren düdüğü çalıyor. UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu ikinci maçında temsilcimiz Galatasaray deplasmanda Juventus karşılaşmasından 2-2 beraberlikle ayrılıyor.
 
90' Dakika : Galatasaray atağında Bruma ceza sahası önünde kaleye şut denedi ama top kaleci Buffon'da kaldı.
 
90' Dakika : Juventus atağında Vidal ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
 
90' Dakika : 4. Hakem Robert Kispal maçın sonuna 4 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
88' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Umut'un attığı gol ile durumu 2-2 yapıyor.Ceza sahası içinde Drogba kafayla topu Umut'a indirdi ve Umut müsait pozisyonda sol çaprazda kaleye sert vurdu ve topu ağlara gönderdi.
 
86' Dakika : GOL !! Juventus Fabio Quagliarella'nın attığı gol ile 2-1 öne geçiyor.Pirlo sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Fabio Quagliarella altıpas içinde yükseldi kafayı vurdu ve top ağlarla buluştu.
 
84' Dakika : Juventus atağında Asamoah sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Muslera'da kaldı.
 
83' Dakika : Juventus'ta Tevez ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
81' Dakika : Juventus atağında Isla ceza sahası içine atılan topa hareketlendi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
79' Dakika : Galatasaray'da Gökhan Zan hakeme itiraz ettiği için Sarı Kart gördü.
 
77' Dakika : GOL !! Juventus Vidal'ın attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor.
 
75' Dakika : Juventus atağında Fabio Quagliarella ceza sahası içinde savunmada Amrabat'ın müdahelesi ile yerde kaldı ve hakem Viktor Kassai penaltı noktasını gösterdi.
 
73' Dakika : Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Sneijder, Giren oyuncu 19 numarayla Umut
 
72' Dakika : Galatasaray'da kaleci Muslera aut atışını geç kullandığı için Sarı Kart gördü.
 
70' Dakika : Galatasaray bu dakikalarda % 41 topla oynama oranı ile oynarken, Juventus ise % 59 ile oynuyor.
 
69' Dakika : Juventus atağında Asamoah sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Fernando Llorente yükseldi kafayı vurdu ve top auta çıktı.
 
68' Dakika : Juventus'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 19 numarayla Bonucci Giren oyuncu 14 numarayla Fernando Llorente
 
67' Dakika : Galatasaray'da Eboue'nin tedavisi tamamlandı ve maç devam ediyor.
 
65' Dakika : Galatasaray'da Eboue bu dakikalarda sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.
 
63' Dakika : Gruptaki diğer karşılaşmada 67. dakika oynanıyor ve Real Madrid, FC Copenhagen karşısında Ronaldo'nun attığı gollerle karşılaşmaya 2-0 önde devam ediyor.
 
62' Dakika : Juventus atağında Isla sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
60' Dakika : Juventus bu dakikalarda şut sayısını 16'ya çıkardı, Galatasaray ise ikinci yarıda bu dakikaya kadar sadece 1 şut atabildi.
 
59' Dakika : Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 77 numarayla Riera, Giren oyuncu 53 numarayla Amrabat
 
59' Dakika : Galatasaray'da Amrabat oyuna girmek için hazırlanıyor.
 
58' Dakika : Juventus atağında Vidal ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
56' Dakika : Juventus atağında Pirlo ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top üstten auta çıktı.
 
55' Dakika : Juventus atağında Fabio Quagliarella ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top auta çıktı.
 
54' Dakika : Juventus atağında Tevez ceza sahası içinde Isla'ya pas vermek istedi ama savunmada Gökhan Zan topu uzaklaştırdı.
 
53' Dakika : Galatasaray atağında Melo ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top auta çıktı.
 
52' Dakika : Juventus atağında Tevez ceza sahası içinde dönerek şutunu vurdu ama top kaleci Muslera'da kaldı.
 
51' Dakika : Juventus atağında Pogba ceza sahası içine arapasını verdi ama top auta çıktı.
 
50' Dakika : Juventus atağında Asamoah sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
49' Dakika : Juventus atağında Vidal ceza sahası içine arapasını verdi ama top auta çıktı.
 
48' Dakika : Juventus atağında Vidal ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
47' Dakika : Juventus'ta Pirlo sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top Isla'dan taca çıktı.
 
46' Dakika : Juventus ikinci yarıya oyuncu değişikliği yaparak başladı; Çıkan oyuncu 26 numarayla Lichtsteiner, Giren oyuncu 33 numarayla Isla
 
46' Dakika : Juventus hakem Viktor Kassai 'in düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.
 
45' Dakika : Hakem Viktor Kassai ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 1-0 Galatasaray'ın üstünlüğüyle sona eriyor.
 
45' Dakika : 4. Hakem Robert Kispal ilk yarının sonuna 2 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
45' Dakika : Juventus atağında Asamoah ceza sahası içinde sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top kaleci Muslera'da kaldı.
 
45' Dakika : Juventus atağında Pirlo ceza sahası içine uzun oynadı ama top kaleci Muslera'da kaldı.
 
43' Dakika : Juventus atağında Vidal sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top auta çıktı.
 
42' Dakika : Galatasaray atağında Sneijder ceza sahası içinde kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
40' Dakika : Juventus atağında Tevez ceza sahası dışından sert vurdu top yandan auta gitti.
 
39' Dakika : Juventus atağında savunmanın arkasına Tevez sarktı ama ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
37' Dakika : Juventus atağında ceza sahasında topu alan Tevez sert vurdu ama top savunmadan sekip kornere gitti.
 
36' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Drogba'nın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor. Savunmanın geri pası hatasını iyi yakalayan Drogba kaleci Buffon'u geçip boş kaleye vuruşunu yaptı ve golü attı.
 
35' Dakika : Juventus sağ kanattan korner kazandı. Pirlo ortaladı ön direkte Melo topu uzaklaştırdı.
 
34' Dakika : Juventus atağında Fabio Quagliarella savunmanın arkasına sarktı ama ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
33' Dakika : Juventus atağında Pirlo ceza sahası içine uzun oynadı ama top Riera'dan kornere çıktı.
 
31' Dakika : Juventus atağında Tevez ceza sahası içinde kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
 
29' Dakika : Juventus atağında Stephan Lichtsteiner sağ kanattan ceza sahası içine yerden oynadı ama savunmada Melo topu uzaklaştırdı.
 
28' Dakika : Juventus atağında Stephan Lichtsteiner sağ kanattan ceza sahası içine yerden oynadı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
27' Dakika : Juventus'ta Vucinic sakatlandığı için zorunlu olarak değiştirildi.
 
26' Dakika : Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 26 numarayla Semih Kaya, Giren oyuncu 5 numarayla Gökhan Zan
 
25' Dakika : Juventus'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 9 numarayla Vucinic, Giren oyuncu 27 numarayla Fabio Quagliarella
 
23' Dakika : Galatasaray'da Semih sakatlandığı için zorunlu olarak değiştirilecek.
 
22' Dakika : Juventus atağında Vucinic savunmanın arkasına atılan topa hareketlendi ama dengesini kaybedince top auta çıktı.
 
21' Dakika : Galatasaray atağında Riera sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Buffon'da kaldı.
 
20' Dakika : Galatasaray atağında Bruma sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top kaleci Buffon'da kaldı.
 
18' Dakika : Galatasaray gole çok yaklaştı. Sneijder ceza sahası içine arapasını verdi, Drogba topla buluştu, açısı daraldı yerden sert vurdu ve kaleci Buffon topu çıkardı.
 
16' Dakika : Juventus atağında Asamoah sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Muslera'da kaldı.
 
15' Dakika : Juventus atağında Vidal sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama Tevez ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
13' Dakika : Juventus atağında Vidal sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.
 
11' Dakika : Juventus atağında Vucinic ceza sahası içine havadan oynadı ama top auta çıktı.
 
9' Dakika : Galatasaray atağında Sneijder ceza sahası içinde topu indirdi ama savunma araya girerek topu kaleci Buffon'a kazandırdı.
 
8' Dakika : Juventus atağında Asamoah sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu taca gönderdi.
 
6' Dakika : Juventus'da Vucinic sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
4' Dakika : Juventus atağında Giorgio Chiellini ceza sahası içine uzun oynadı ama top kaleci Muslera'da kaldı.
 
3' Dakika : Juventus atağında Asamoah sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top auta çıktı.
 
2' Dakika : Galatasaray atağında Drogba ceza sahası önünde şut açısı aradı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
1' Dakika : Karşılaşma Galatasaray'dan Drogba'nın vuruşuyla başlıyor.
 
0' Dakika : Şampiyonlar Ligi ilk hafta maçlarında en çok isabetsiz şut çeken takım Juventus oldu. Kopenhag deplasmanında 1-1 berabere kalan Juventus 12 isabetsiz şut ile ilk sırada yer aldı.
 
0' Dakika : Galatasaray'ın yeni İtalyan teknik direktörü Roberto Mancini teknik direktörlük kariyeri boyunca Juventus ile oynadığı 17 resmi maçta 6 galibiyet 7 beraberlik 4 yenilgi almıştı.
 
0' Dakika : Bu sezon 8 maça çıkan Juventus 6 galibiyet 2 beraberlik aldı. İtalya Ligi'nde 6, İtalya Süper Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde de 1'er maça çıkan Juventus, toplam 16 gol atıp 5 gol yedi.
 
0' Dakika : Galatasaray Avrupa kupalarında İtalyan takımları ile deplasmanda 10 maç yaparken 4 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı. Galatasaray en son Juventus ile 2003-04 sezonunda karşılaşmıştı.
 
0' Dakika : Galatasaray ile Juventus takımları Avrupa kupalarında 4 kez karşılaşırken Galatasaray ve Juventus 1'er kez kazanırken 2 maç berabere bitti. Galatasaray 6, Juventus 5 gol attı.
 
0' Dakika : UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Galatasaray, kendi sahasında Real Madrid'e 6-1 mağlup olurken Juventus ise deplasmanda Kopenhag ile 1-1 berabere kaldı.
 
0' Dakika : Juventus yedek kulübesinde; Storari, Ogbonna, Peluso, Marchisio, Isla, Llorente ve Fabio Quagliarella bulunuyor.
 
0' Dakika : Juventus ise karşılaşmaya kalede Buffon, savunmada; Barzagli, Bonucci, Chiellini orta alanda; Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah forvette ise Vucinic ve Tevez 11'i ile sahaya çıkacak.
 
0' Dakika : Galatasaray yedek kulübesinde; Ufuk, Gökhan Zan, Sabri, Engin Baytar, Burak Yılmaz, Umut Bulut ve Amrabat bulunuyor.
 
0' Dakika : Galatasaray kalede Muslera, savunmada; Eboue, Semih, Aurelien Chedjou,Riera orta sahada; Hakan Balta, Selçuk İnan, Melo, Bruma forvette ise Sneijder ve Drogba 11'i ile sahaya çıkacak.
 
0' Dakika : Karşılaşmayı Macaristan Futbol Federasyonundan Viktor Kassai yönetecek. Yardımcılıklarını ise György Ring ve Vencel Tóth yapacak. 4. hakem ise Robert Kispal.
 
0' Dakika : UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu ikinci maçında temsilcimiz Galatasaray Juventus Stadında İtalya temsilcisi Juventus ile karşı karşıya geliyor.