haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Milli maç saat kaçta hangi kanalda? (Türkiye-Romanya)

Ana Sayfa » Spor » Milli maç saat kaçta hangi kanalda? (Türkiye-Romanya) haberi
10 Eylül 2013 Salı, 11:31
Türkiye Romanya maçı ne zaman? Türkiye Romanya maçı hangi kanldan yayınlanacak? Türkiye Romanya maçı saat kaçta başlayacak? İşte Türkiye Romanya maçıyla ilgili tüm bilgiler burada.
Milli maç saat kaçta hangi kanalda? (Türkiye-Romanya)
Türkiye Romanya Maçı 10 Eylül Salı akşamı saat 21:00′da Bükreş Ulusal Stadyumu'nda oynanacak ve maçı Star Tv'de yayınlanacak.

A Milli Futbol Takımımızın, 10 Eylül Salı günü Romanya ile deplasmanda oynayacağı, 2014 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu maçını Norveç Futbol Federasyonu'ndan Svein Oddvar Moen yönetecek.Romanya'nın Bükreş şehrindeki National Arena'da saat 21.00'de başlayacak karşılaşmada Moen'in yardımcılıklarını Kim Haglund ve Frank Andas yapacak.

Ken Henry Johnsen'in dördüncü hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın ilave yardımcı hakemleri ise Alan Freeland ve Nebojsa Ivkovic olacak.

Türkiye, 2014 Dünya Kupası vizesi için Romanya ile deplasmanda hayati bir maç oynayacak. Grupta kalan 3 karşılaşmayı da kazanması gereken milliler, Macaristan'ın Estonya'ya puan kaptırmasını bekleyecek.

A Mil­li­ler, Bre­zil­ya'da dü­zen­le­ne­cek 2014 Dün­ya Ku­pa­sı'nda yer ala­bil­mek için çok önem­li bir kar­şı­laş­ma­ya çı­ka­cak. Av­ru­pa Ele­me­le­ri D Gru­bu'nda­ki 8. ma­çın­da bu­gün sa­at 21.00'de Ro­man­ya ile Bük­reş'te ade­ta 'ya ta­mam ya de­vam' ma­çı­nı oy­na­ya­cak. Tür­ki­ye'nin grup­tan çık­ma­sı 3 ma­çı ka­zan­ma­sı­na ve Ma­ca­ris­tan'ın en az 1 maç­ta pu­an kay­bet­me­si­ne bağ­lı. Ay-yıl­dız­lı­lar 3 ma­çı­nı ka­za­nır ve Ro­man­ya ile iki­li ave­ra­ja ka­lır­sa ge­nel ave­ra­ja ba­kı­la­cak. Tür­ki­ye Ro­man­ya'yı ye­ner­se 2 ta­kı­mın pu­an­la­rı eşit­le­ne­cek. Eğer Ma­ca­ris­tan pu­an kay­be­der­se bu tak­dir­de Ro­man­ya ve Tür­ki­ye ile maç­la­rı olan Es­ton­ya en ki­lit ta­kım ola­cak.

Bugün kazanılırsa Romanya’nın grup­ta ave­raj­la üs­tü­ne çı­kıla­cak. Bu tak­dir­de göz­ler Ma­ca­ris­tan’ın 11 Ekim’de dep­las­man­da Hol­lan­da ile oy­na­ya­ca­ğı ma­ça çev­ri­le­cek. Ni­te­kim ka­lan 3 ma­çı­nın iki­si­ni iç sa­ha­da Es­ton­ya ve An­dor­ra ile oy­na­ya­cak Ma­ca­ris­tan’ın pu­an kay­be­ce­ği tek ra­ki­bi Hol­lan­da ola­rak gös­te­ri­li­yor. Maç­lar bu şe­kil­de so­nuç­la­nır­sa Tür­ki­ye 15 Ekim’de iç sa­ha­da Hol­lan­da’yı ikin­ci­lik için kilit ma­çın­da ağırlayacak.

Averaj hesapları yapılabilir

Bu ma­çı da ka­za­nır­sak ikin­ci­li­ği­mi­zi teh­dit ede­cek tek un­sur Ro­man­ya’nın ave­raj­da üs­tü­müz­de yer al­ma­sı ih­ti­ma­li. Ave­raj­da An­dor­ra maç­la­rı he­sap­lan­mı­yor. Bu ne­den­le şu an Tür­ki­ye’nin -2, Ro­man­ya’nın ise -1 ave­ra­jı bu­lu­nu­yor. Türkiye’nin en iyi ikinci olma şansı yok.Ay-yıldızlılar grubunda ikinciliği yakalaması durumunda kasım ayındaki play-off maçlarında Brezilya vizesini almak için mücadele edecek.

SON ZAFER 1925'TE

Mil­li­ler, Ro­man­ya kar­şı­sın­da maç ka­zan­mak­ta ol­duk­ça zor­la­nı­yor. Tür­ki­ye, iki ül­ke A mil­li ta­kım­la­rı ara­sın­da da­ha ön­ce ya­pı­lan 24 maç­tan sa­de­ce 4'ünü ka­za­na­bil­di. Ro­man­ya 13 ga­li­bi­yet el­de et­ti, 7 maç da be­ra­be­re so­nuç­lan­dı.

Ay-yıl­dız­lılar 24 ma­çın 9'un­da gol bi­le ata­maz­ken, sa­de­ce 3'ün­de ka­le­si­ni go­le ka­pa­ta­bil­di. 90 yıl­lık ta­ri­hin­de ay­nı za­man­da ilk ma­çı­nı da Ro­man­ya ile oy­na­yan mil­li­ler , 47 kez­le en çok go­lü ra­ki­bin­den ye­di. Dep­las­man­da yap­tı­ğı 10 maç­ta sa­de­ce 1925'te ga­lip gel­di.

KADRODA EKSİK YOK

Milli Takım’da kritik isimlerin sakatlığı can sıkıyordu. Ancak Burak ve Umut iyileşti. Gribe yakalanan Arda ile Gökhan’ın da oynayabilecek durumda olması Terim’i sevindirdi.

Milli Takım’da önemli oyuncuları sağlık sorunları başta teknik direktör Fatih Terim olamak üzere teknik heyeti bugünkü Romanya maçı öncesinde kara kara düşündürüyordu. iç yan bağda birinci derece gerilme olan Nuri Şahin, sağ baldırda yumuşak doku ödemi bulunan Burak Yılmaz ve sol uyluk arka adalesinde gerilme bulunan Umut Bulut’un oynayabilecek durumda olmaları Terim’i bir hayli sevindirdi.

Ayrıca gribal enfeksiyona yakalanan ve son iki gündür serum tedavisi gören Arda Turan ve Gökhan Gönül de dünkü idmana çıktı. Bu iki futbolcunun da görev verilmesi halinde bugün forma giyebileceği belirtildi. Dünk son idmanın ardından teknik direktör Fatih Terim’in, Romanya karşısına eksiksiz çıkmanın mutluluğunu yaşadığı öğrenildi.

BUGÜN GAZETESİ

TÜRKİYE'NİN GRUBUNDA PUAN DURUMU VE KALAN MAÇLAR:

53 takımın 9 grupta mücadele ettiği 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri grup maçları sonunda, gruplarını ilk sırada tamamlayacak 9 takım finallere direkt katılacak.  53 takımın 9 grupta mücadele ettiği 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri grup maçları sonunda, gruplarını ilk sırada tamamlayacak 9 takım finallere direkt katılacak.  En iyi 8 grup ikincisinin oynayacağı play-off turu sonunda 4 takım daha Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak.  Gruplarda diğer maçlar 15 Ekim 2013 tarihinde oynanacak.


Türkiye Andorra maçı Türkiye'nin 5-0 lık tarihi galibiyeti ile sona erdi. Türkiye Andorra maçı bugun.com.tr tarafından dakika dakika canlı anlatımla verildi. İşte Türkiye Andorra maçının en önemli anları ve geniş özeti.

Fatih Terim'in Milli Takım'ın başında ilk maçına çıktığı Türkiye-Andorra karşılasması Türkiye açısından büyük öneme sahipti. 2014 Brezilya Dünya Kupası elemelerine katılmak isteyen Milli Takımımız için çok hayati bir öneme sahip olan Türkiye Andorra maçı Türkiye'nin 5-0 lık gol yağmuru ile sonuçlandı.