haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Trabzonspor-Lazio maçı (UEFA Avrupa Ligi)

Ana Sayfa » UEFA Ligi » Trabzonspor-Lazio maçı (UEFA Avrupa Ligi) haberi
04 Ekim 2013 Cuma, 11:46
Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi maçında Lazio ile kendi evinde 3-3 berabere kaldı. Trabzonspor-Lazio maçının skoru Trabzonspor taraftarını çok üzdü. İşte Trabzonspor Lazio maçının önemli anları ve özeti:
Trabzonspor-Lazio maçı (UEFA Avrupa Ligi)
Trabzonspor Lazio maçı 3-3 sona erdi. Trab­zon­sor Lazio karşısında büyük bir fır­sat tep­ti. Bor­do-Ma­vi­li­ler bu se­zon UE­FA Av­ru­pa Li­gi’nde oy­na­dı­ğı 8. ma­çın­da da ye­nil­me­di. La­zi­o’yu ilk ya­rı­da ade­ta ezen Ka­ra­de­niz fır­tı­na­sı, ikin­ci ya­rı­da üst üs­te ye­di­ği gol­ler­le çok ra­hat ka­za­na­bi­le­ce­ği mü­ca­de­le­yi eli­nin ter­siy­le ge­ri çe­vir­di ve bir pua­na ra­zı ol­du. Bor­do-Ma­vi­li­ler, Tek­nik di­rek­tör Mus­ta­fa Ak­çay yö­ne­ti­min­de Av­ru­pa’da­ki na­mağ­lup un­va­nı­nı sür­dür­dü.


9 veya 10 puan yeter

Trab­zons­por Tek­nik Di­rek­tö­rü Mus­ta­fa Re­şit Ak­çay, grup­tan çık­mak için şans­la­rı­nın bü­yük ol­du­ğu­nu söy­le­di. Ke­nar­dan ge­len oyun­cu­la­rın La­zi­o’ya çok kat­kı yap­tı­ğı­nı be­lir­ten de­ne­yim­li ho­ca, “4. go­lü bul­ma­lıy­dık. Bu da ma­çın kı­rıl­ma anı ol­du. İki takımla içeride oynayacak olmamız bizi belki daha avantajlı duruma getirebilir. 11 veya 12 puan yukarıya taşıyabilir. Şu anda 9 veya 10 puan bizi bir üst tura çıkarabilir gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

Hatalı gol için Onur’dan özür

Deneyimli eldiven “İkinci golü benim yüzümden yedik O topa çıktıysan dokunacaksın. Özür diliyorum” dedi.

İlk ya­rı­da yap­tı­ğı kur­ta­rış­lar­la al­kış top­la­yan an­cak ikin­ci ya­rı­da ye­di­ği gol­ler­le ha­yal kı­rık­lı­ğı ya­şa­tan Trab­zons­por’un de­ne­yim­li fi­le bek­çi­si Onur Kıv­rak özür di­le­di. Mü­ca­de­le­ye iyi baş­la­dık­la­rı­nı vur­gu­la­yan mil­li fi­le bek­çi­si “Ga­li­bi­ye­te inan­mış­tık. Kö­tü gol­ler ye­dik, ikin­ci go­lü de be­nim yü­züm­den ye­dik. O to­pa çıktıysan do­ku­na­caksın. Her­kes­ten özür di­li­yo­rum. iyi takımız. Önü­müz­de bir Fenerbah­çe maçı var. Kla­sik ola­cak ama bu maçı unut­mamız lazım” diye konuştu.

Apol­lon Li­mas­sol ma­çın­dan son­ra La­zi­o ağ­la­rı­nı da sar­san genç oyun­cu Yu­suf Er­do­ğan, “Ana­liz­lik bir du­rum yok. Çok kö­tü gol­ler ye­dik. Bir an­da 3-2 ol­du. O go­lün şo­ku­nu at­la­ta­ma­dan bir gol da­ha ye­dik. Son­ra 5-6 da­ki­ka kal­mış­tı ve  te­la­fi ede­me­dik. Biz 3 pu­an için çık­mış­tık sa­ha­ya. UE­FA Av­ru­pa Li­gi’nde li­de­riz bu çok önem­li. İn­şal­lah grup­tan li­der çı­ka­ca­ğız bu­na ina­nı­yo­ruz. Bizim için Lazio’nun, Kayseri’nin ya da başka bir takımın önemi yok. Sahaya çıktığımız zaman rakip kim olursa elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Lazio’nun kaptanı Mauri’ye şike şoku

Se­ri­e A eki­bi La­zi­o kap­ta­nı Ste­fa­no Mau­ri, ma­yıs 2011’de, ta­kı­mı­nın Ge­no­a ve Lec­ce ile oy­na­dı­ğı maç­lar­da şi­ke ya­pıl­dı­ğı ge­rek­çe­siy­le suç­la­nan oyun­cu­lar­dan bi­riy­di. 8 gün aray­la oy­na­nan 2 ma­çın da, 4-2 la­zi­o gali­bi­ye­ti ile so­nuç­lan­ma­sı­nın ar­dın­dan baş­la­tı­lan so­ruş­tur­ma­da, Mau­ri 6 ay men ce­za­sı al­mış­tı.

De­ne­yim­li oyun­cu, Lec­ce ma­çın­da şi­ke ya­pıl­dı­ğını bil­di­ği hal­de ses­siz kal­mak­la suç­la­nı­yor­du. Adı­nı te­miz­le­mek için ha­re­ke­te ge­çen Mau­ri, ko­nu­yu fe­de­ral tem­yiz mah­ke­me­si­ne ta­şı­dı. An­cak mah­ke­me­den, 33 ya­şın­da­ki oyun­cu­yu şo­ke eden bir ka­rar çık­tı.

Mah­ke­me, Mau­ri’nin 6 ay­lık ce­za­sı­nı 9 aya çı­kar­dı. Bu da Mau­ri’nin se­zo­nun ta­ma­mı­nı ka­çı­ra­ca­ğı an­la­mı­na ge­li­yor. Ka­ra­ra bü­yük tep­ki gös­te­ren Mau­ri’nin avu­kat­la­rı, şans­la­rı­nı şim­di CAS’ta de­ne­me­ye ha­zır­la­nı­yor. Mau­ri ’nin, CAS’a baş­vur­mak için önün­de 10 gün sü­re­si bu­lu­-
nu­yor.

Serie A ekibi Lazio Avrupa kupalarında Türk takımları ile 11. kez karşılaştı. İtalyan takımı ekiplerimiz karşısında dün 3. beraberliğini aldı. Türkiye’deki maçların 3’ünü kazanan 2’sini kaybeden Lazio, ülkemizde de ilk kez berabere kaldı.

MAÇ RÖNTGEN - HAKAN ÇAĞLAK / BUGÜN GAZETESİ

DAKİKA DAKİKA MAÇ ÖZETİ

90' Dakika : Hakem Martin Hansson maçı bitiren düdüğü çalıyor. UEFA Avrupa Ligi J Grubu ikinci maçında temsilcimiz Trabzonspor kendi evinde Lazio'le 3-3 berabere kalıyor.
90' Dakika : Lazio bu dakikaya kadar Trabzonspor kalesine 25 şut atarken bu şutlardan 13 tanesi kaleyi buldu.
90' Dakika : Lazio atağında Floccari ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Onur'da kaldı.
90' Dakika : 4. Hakem Stefan Wittberg maçın sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
88' Dakika : Trabzonspor atağında Olcan sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
85' Dakika : GOL!! Lazio Sergio Floccari'nin attığı gol ile durumu 3-3 yapıyor.Perea ceza sahası içine arapasını verdi, Floccari topla buluştu ve plase vuruşla topu ağlara gönderdi.
83' Dakika : GOL!! Lazio Floccari'nin attığı gol ile durumu 3-2 yapıyor. Balde sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Sergio Floccari yükseldi kafayı vurdu ve top ağlarla buluştu.
82' Dakika : Trabzonspor atağında Henrique topla ceza sahası içine girdi, sol çaprazdan uzak köşeye aşırtma vuruş denedi ve top auta çıktı.
80' Dakika : Lazio'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 7 numarayla Felipe Anderson, Giren oyuncu 14 numarayla Balde
78' Dakika : Trabzonspor atağında Alanzinho ceza sahası önünden kaleye şut denedi ama top üstten auta çıktı.
76' Dakika : Lazio'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 87 numarayla Hernanes, Giren oyuncu 99 numarayla Ederson
74' Dakika : Trabzonspor'da Adrian sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
73' Dakika : Lazio'da Luis Pedro Cavanda rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
72' Dakika : Topla Oynama Oranı; Trabzonspor % 45 - Lazio % 55
70' Dakika : Lazio atağında Onazi ceza sahası içine uzun oynadı ama top auta çıktı.
68' Dakika : Trabzonspor atağında Henrique sağ kanattan topla ceza sahası içine girmek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
66' Dakika : Lazio atağında Anderson topla ceza sahası içine girmek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
65' Dakika : Lazio atağında Anderson sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ve kaleci Onur topu kornere çeldi.
63' Dakika : Trabzonspor'da Alanzinho oyuna girmek için hazırlanıyor.
61' Dakika : Lazio'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 87 numarayla Antonio Candreva, Giren oyuncu 99 numarayla Sergio Floccari
59' Dakika : Lazio atağında Anderson ceza sahası içinde kaleye sert vurdu ama kaleci Onur topu çıkardı.
57' Dakika : Trabzonspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 20 numarayla Colman, Giren oyuncu 18 numarayla Aykut Akgün
56' Dakika : Lazio atağında Onazi ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Onur'da kaldı.
55' Dakika : Trabzonspor atağında Adrian ceza sahası içinde topla buluştu ama savunma müdahele ederek tehlikeyi uzaklaştırdı.
53' Dakika : Lazio atağında Candreva sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Onur'da kaldı.
51' Dakika : Trabzonspor'da Adrian sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
49' Dakika : Lazio atağında Hernanes ceza sahası içine gelen topa kafayı vurdu ama top kaleci Onur'da kaldı.
47' Dakika : Lazio gole çok yaklaştı. Candreva sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Ciani yükseldi kafayı vurdu top ağlara gitti ama hakem topun dışarıdan geldiğine karar vererek golü geçersiz saydı.
46' Dakika : Lazio hakem Martin Hansson'un düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.
45' Dakika : Hakem Martin Hansson ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 3-1 Trabzonspor'un üstünlüğüyle sona eriyor.
43' Dakika : Trabzonspor'da Adrian sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
41' Dakika : Lazio'da Hernanes kaleye yaklaşık 30 metre mesafeden serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ama top kaleci Onur'da kaldı.
39' Dakika : Trabzonspor bu dakikaya kadar 3 kez gol pozisyonuna girdi ve hepsini gole çevirmeyi başardı.
37' Dakika : Topla Oynama Oranı; Trabzonspor % 52 - Lazio % 48
35' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Trabzonspor Henrique'nin attığı gol ile durumu 3-1 yapıyor.Adrian ceza sahası içine ara pasını verdi, savunma oyuncularının hatasında top Henrique'de kaldı ve Henrique plase vuruşla topu ağlarla buluştu.
33' Dakika : Lazio gole çok yaklaştı. Hernanes ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve top direğe çarparak auta çıktı.
31' Dakika : Lazio atağında Candreva sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
29' Dakika : GOL!! Lazio Onazi'nin attığı gol ile durumu 2-1 yapıyor.Perea ceza sahası içine arapasını verdi, Onazi topla buluştu, kaleci ile karşı karşıya aşırtma vuruş yaptı ve top ağlarla buluştu.
27' Dakika : Trabzonspor bu dakikaya kadar Lazio kalesine 5 şut attı ve bu şutların hepsi kaleyi buldu.
25' Dakika : Trabzonspor atağında Yusuf sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
23' Dakika : Lazio atağında Hernanes ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
21' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Trabzonspor Adrian ile 2. golü buldu.Adrian sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ve top savunmanın ayağına çarparak ağlarla buluştu.
18' Dakika : Trabzonspor atağında Adrian ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve kaleci Marchetti son anda topu çıkardı.
16' Dakika : Lazio'da Candreva sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
14' Dakika : Lazio atağında Anderson ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama savunmaya çarpan top uzaklaştı.
12' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Trabzonspor Yusuf Erdoğan'ın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Yusuf Erdoğan sol kanatta topla buluştu, hızla ceza sahası içine girdi, yerden sert vurdu ve top ağlarla buluştu.
10' Dakika : Lazio atağında Hernanes ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Onur'da kaldı.
8' Dakika : Trabzonspor atağında Olcan ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Marchetti'de kaldı.
6' Dakika : Lazio atağında Candreva ceza sahası önünden kaleye şut denedi ama savunmaya çarpan top uzaklaştı.
5' Dakika : Trabzonspor'da Henrique ofsayt pozisyonunda kaldı.
4' Dakika : Lazio atağında Cavanda sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
2' Dakika : Trabzonspor atağında Olcan sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top kaleci Marchetti'de kaldı.
1' Dakika : Karşılaşma Trabzonspor'dan Henrique'nin vuruşuyla başlıyor.
0' Dakika : Lazio yedek kulübesinde ise; Etrit Berisha, Riccardo Serpieri, Honorato Ederson, Alvaro Gonzalez, Cristian Ledesma, Balde Diao Keita ve Sergio Floccari bulunuyor.
0' Dakika : Trabzonspor yedek kulübesinde; Zeki Ayvaz, Sol Bamba, Giray Kaçar, Aykut Akgün, Abdülkadir Özdemir, Alanzinho ve Marc Janko bulunuyor.
0' Dakika : Lazio takımı ise maça kalede Marchetti; savunmada Lulic, Cana, Ciani, Cavanda orta sahada; Anderson, Biglia, Hernanes, Candreva forvette; Onazi ve Perea ilk 11'i ile başlıyor.
0' Dakika : Trabzonspor kalede Onur, savunmada; Bosingwa, Mustafa Yumlu, Aykut Demir, Olcan orta sahada; Adrian, Colman, Zokora forvette ise Malouda, Henrique, Yusuf Erdoğan 11'i ile sahaya çıkacak.
0' Dakika : Karşılaşmayı İsveç Futbol Federasyonundan Martin Hansson yönetecek. Yardımcılıklarını ise Fredrik Nilsson ve Joakim Flink yapacak. 4. hakem ise Stefan Wittberg.
0' Dakika : UEFA Avrupa Ligi J Grubu ikinci maçında temsilcimiz Trabzonspor Hüseyin Avni Aker Stadında İtalya temsilcisi Lazio ile karşılaşıyor.